r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Gmail z powiadomieniami z poziomu przeglądarki

Strona główna Aktualności

Google wprowadził ciekawą funkcję dla użytkowników poczty Gmail. Będą oni powiadamiani o nowych e-mailach, a także czatach z poziomu przeglądarki Chrome.

Dotychczas Google oferował powiadomienia o nowej poczcie za pomocą programu Gmail Notifier, teraz jednak firma zdecydowała się o dołączenie tej funkcji do przeglądarki Chrome. Jak czytamy na oficjalnym blogu firmy, powiadomienia można aktywować w Ustawieniach poczty. Wystarczy wybrać w kategorii Powiadomienia na pulpicie odpowiednią komendę. Po zapisaniu ustawień Gmail będzie informował za pomocą okienek wyskakujących z powiadomieniami o pojawieniu się nowej wiadomości czatu lub wiadomości e-mail. Powiadomienia dostępne są w standardzie HTML5. Wprawdzie obecnie mogą skorzystać z nich jedynie użytkownicy Chrome, to jednak niebawem funkcja pojawi się także dla innych przeglądarek internetowych.

Ostatnio Google zaktualizował swoją usługę pocztową w grudniu ubiegłego roku, kiedy to wprowadzono zmiany w funkcji Priority Inbox (priorytety). Wcześniej natomiast udostępniona została możliwość wyłączenia dobrze znanego z Gmaila widoku konwersacji. We wtorek zaś informowaliśmy o ciekawym rozszerzeniu dla Chrome, umożliwiającym dopasowanie interfejsu Gmaila do indywidualnych potrzeb użytkownika.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.