Gmail zakazany w Iranie

Strona główna Aktualności

O autorze

Irański rząd oficjalnie zakazał swoim obywatelom korzystania z poczty Gmail należącej do firmy Google. Zamiast tego mieszkańcy tego kraju będą mogli przesiąść się na... państwowe konta e-mail - podobną do Gmaila usługę przygotowaną przez rząd.

W ten sposób irańskie władze przygotowują się do 31-lecia istnienia Islamskiej Republiki. Rząd obawia się protestów ludności związanych z obchodami. W zeszłym roku w tym samym czasie zamknięto sieć społeczną FriendFeed. Wkrótce później, podczas wyborów prezydenckich, zabroniono korzystanie z Facebooka. Prawdopodobnie w najbliższym czasie Irańczycy nie będą mogli także korzystać z Twittera, dokąd przenieśli się po zamknięciu Facebooka i FriendFeeda, aby przesyłać informacje o zbrodniczych działaniach rządu. Jak podaje CNN, irańskie władze już zapowiedziały blokadę komunikatorów tekstowych i podobnych usług w Internecie.

Celem władz jest ograniczenie wolności słowa i komunikowania się obywateli sprzeciwiających się reżymowi. Rząd boi się też, że dzięki internetowym technologiom ludzie będą przekazywać sobie informacje na temat protestów, które będą miały miejsce podczas tegorocznych obchodów.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieOdcisk palca w dowodzie osobistym. Wszyscy będziemy brać przykład z Władimira Putina