Gmail ze sponsorowanymi motywami?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jednym z dodatków do poczty Gmail jest możliwość wyboru motywu, czyli zmiana domyślnego wyglądu. Użytkownicy poczty Google mogą to robić za pomocą Ustawień. Możliwe jednak, że część z motywów dostępnych w Gmailu jest sponsorowana.

Kolejny nietypowy pomysł na reklamę? Google już zdążył przyzwyczaić internautów do nieszablonowych rozwiązań. Pod koniec marca informowaliśmy o nowej technologii - remarketingu - dzięki której reklamy będą podążać za użytkownikiem surfującym po Sieci. Zdaniem Matta Briana z TheNextWeb niektóre z motywów dostępnych dla Gmaila są sponsorowane - np. tło z gry Assasin’s Creed. W ten sposób firmy mogą reklamować za pomocą grafik swoje produkty. Na stronach wsparcia dla poczty Google’a możemy przeczytać, że użytkownicy z Brazylii, Anglii i Francji mogą zobaczyć opcję wyboru sponsorowanego motywu. Projekt jest dopiero w fazie eksperymentalnej, a sponsorowane motywy wyświetlane będą jedynie przez pewien okres. Użytkownik w każdej chwili może z nich zrezygnować i powrócić do wcześniejszego wyglądu Gmaila - informuje Google.

Czy w ten sposób Google chce rozszerzyć dochody z Gmaila? Obecnie osoby korzystające z poczty za pomocą przeglądarki internetowej muszą oglądać reklamy AdWords. Być może w niedługim czasie Google zdecyduje się na rozszerzenie reklam o sponsorowane motywy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza