Gnome i Ubuntu

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się wersja kandydująca linuksowego środowiska graficznego GNOME 2.18, a za dwa tygodnie wydana ma być jego finalna wersja. Od dzisiaj możemy także testować piątą alphę (Herd 5) dystrybucji Ubuntu Feisty Fawn 7.04, której premiera zapowiadana jest na końcówkę kwietnia.

GNOME 2.18 jest już w końcowej fazie rozwoju, co oznacza, że nie znajdziemy w nim wielu nowości w porównaniu do poprzedniej wersji testowej, programiści skupili się teraz na poprawieniu błędów, aktualizowane są także tłumaczenia.

W nowym testowym Ubuntu znajdziemy między innymi nową wersję serwera graficznego Xorg 7.2, która wnosi sporo poprawek, jest bardziej stabilna, posiada poprawione algorytmy automatycznej konfiguracji i lepiej wspiera rozszerzenia takie jak Compiz i Beryl. Prócz tego dostajemy nowe narzędzia do sieci VPN, testową wersję nowego systemu zgłaszania błędów Apport i łatwy sposób na aktywowanie rozszerzeń pulpitu.

Szczegółowe informacje na temat nowego Ubuntu znajdziemy na stronie twórców z której można także porbrać obraz płyty CD.

© dobreprogramy