r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

GnuCash, czyli księgowość w Linuksie

Strona główna Aktualności

Właśnie ukazała się wersja 2.0.0 programu GnuCash, bardzo rozbudowanego darmowego narzędzia do zarządzania finansami.

Aplikacja pozwala na zakładanie kont, w których zapisywać będziemy przychody i wydatki na poszczególne cele (na przykład jedzenie, rozrywka, nauka itp). Każdy wpis zapisywany jest zgodnie z zasadami księgowości, tzn zarówno wychód z naszego konta i przychód na konto sumujące wydatki. Konta mogą obsługiwać różne waluty, dane mogą być importowane z formatu Quicken (QIF), oraz eksportowane do Open Financial Exchange (OFX). Możliwe jest drukowanie potwierdzeń operacji, oraz planowanie ich wykonania w przyszłości. Aplikacja posiada spolszczony interfejs.

Najważniejsze nowości w nowej wersji to możliwość łączenia się z kontami internetowymi poprzez OFX DirectConnect, ukrywanie kont w celu zwiększenia czytelności widoku, tworzenie budżetów na podstawie danych z historii kont oraz ustalanie dowolnych okresów rozliczeniowych. Format zapisywanych przez program plików umożliwia teraz zapisywanie narodowych znaków diakrytycznych. Kontekstowa pomoc została zintegrowana z systemem pomocy środowiska GNOME.

Dokładny opis programu dostępny jest na stronie. GnuCash jest dostępny na licencji GPL na Linuksa, systemy rodziny BSD, Solaris i MacOS X. Źródła można pobrać ze strony twórców, pakiety instalacyjne dla poszczególnych dystrybucji powinny być dostępne w odpowiednich repozytoriach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.