Gnumeric w vortalu

Strona główna Aktualności

O autorze

Wielu z użytkowników potrzebuje w firmie arkusza kalkulacyjnego. Wybór tego typu aplikacji nie ogranicza się jednak, jak się często powszechnie sądzi, wyłącznie do Microsoft Excel z pakietu Office czy Calc z OpenOffice.org.

Już jakiś czas temu opublikowaliśmy na łamach vortalu stosunkowo mało znane ale warte uwagi bo naszej, rodzimej produkcji, GS-Calc oraz Arkadiusz wchodzący w skład pakietu miniOffice. Dziś prezentujemy Gnumerica - znanego wielu użytkownikom Linuxa. Programowi temu przyglądaliśmy się już od dawna, jednak cały czas nie był on dostępny w finalnej, stabilnej wersji (przynajmniej dla systemów Windows). Na szczęście niedawno wydana została wersja 1.7.0 build 2, która nie ma już statusu beta czy RC.

Gnumeric jest darmowym programem przeznaczonym do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych. Program pozwala na import i eksport arkuszy w wielu popularnych formatach Posiada ponad 154 funkcji nie dostępnych w Microsoft Excel. Gnumeric pozwala na tworzenie diagramów, wykresów, formatowanie tekstu, stosowanie filtrów, wstawianie linii, obiektów geometrycznych, zdjęć, odnośników, przycisków i wiele innych. Dzięki systemowi wtyczek można wzbogacić program o nowe funkcje i obsługę dodatkowych formatów. Dodatkowym atutem Gnumerica jest dostępność polskiej wersji językowej i intuicyjność pracy jeżeli użytkownik miał już kontakt z aplikacją Microsoft Excel.

Gnumeric w wersji 1.7.0 Build 2 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Biuro -> Arkusze kalkulacyjne

© dobreprogramy
s