reklama

God of War, The Last Guardian, Days Gone i Death Stranding – Sony na E3

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Sony od kilku dni dawkuje nam emocje i co kilka godzin udostępnia kolejne zwiastuny gier na PlayStation 4. Informacji o nowej konsoli raczej nikt się nie spodziewał, ale konferencja Sony to kolejne wydarzenie, na którym obecny był temat wirtualnej rzeczywistości. Producenci gier wyraźnie starają się przekonać nas, że zabawa w goglach to przyszłość.

Konferencja Sony zaczęła się tak, że gdybym tego nie widziała, to bym nie uwierzyła. O odpowiedni nastrój zadbała orkiestra, męski chór, a także, co mnie niezmiernie ucieszyło, jedna z moich ulubionych wokalistek – Eivør Pálsdóttir.

Muzyka bezbłędnie wprowadziła God of War, prezentowaną na żywo.

Days Gone to postapokaliptyczna gra autorów Uncharted: Golden Abyss, o której wiemy niewiele. Od dłuższego czasu krążą plotki o tym, że Sony Bend pracuje nad rozbudowanym tytułem AAA i wszystko wskazuje na to, że to właśnie Days Gone. Na początku zobaczyliśmy zwiastun, później zaś fragment rozgrywki z perspektywy trzeciej osoby („zza pleców” bohatera).

Poznaliśmy też premierę The Last Guardian. Piękna, wzruszająca gra Fumito Uedy będzie dostępna na nowej konsoli Sony od 25 października 2016, tylko na PlayStation 4.

Horizon Zero Dawn to przede wszystkim nietypowy świat, po części postapokaliptyczny, po części nowoczesny. Gra twórców Killzone'a zostanie wydana 28 lutego, a dziś mieliśmy okazję obejrzeć fragment rozgrywki. Tytuł ma łączyć akcję i RPG.

W Detroit Become Human odgrywając historię wielokrotnie, podejmując różne decyzje, można dojść do wielu zakończeń i samemu kształtować historię. Gra zapowiada się bardzo interesująco, choć pomysł nie jest już nowy.

Pamiętacie gry z Crashem Bandicootem? Ta postać wróci. W październiku pojawi się w Skylanders Imaginators, w której można samodzielnie złożyć bohatera. Ta informacja budzi mieszane uczucia. Cieszy za to kolejna gra o człowieku-pająku. Spider-Man na PlayStation 4 zostanie przygotowany przez studio Insomniac Games, twórców serii Ratchet & Clank.

LEGO to prawdopodobnie najbardziej lubiana marka świata i konferencja PlayStation nie może się obejść bez kolejnej pozycji z serii. Świat LEGO Star Wars właśnie wzbogacił się o LEGO Star Wars The Force Awakens. Demo można pobrać już dziś, pełna przygoda będzie dostępna za 2 tygodnie.

Prawdopodobnie największe owacje otrzymała podczas konferencji prezentacja nowego dzieła Kojima Productions, czyli Death Stranding. W rolu głównej wystąpił Norman Reedus.

Zwiastun nie mówi absolutnie nic, ale wygląda doskonale i intryguje. Co ważne, Kojima nie ma teraz „nad sobą” nikogo z Konami, a Sony daje mu wolną rękę, więc możemy spodziewać się wszystkiego.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić