Godfire: Rise of Prometheus Godfire: Rise of Prometheus 1.1.3

Strona główna Android Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
lub zeskanuj:

Za produkcję Godfire: Rise of Prometheus odpowiada między innymi Vivid Games oraz Platige Image. Tytuł ten najprościej sklasyfikować jako grę akcji z dużą domieszką elementów cRPG oraz nielicznymi zagadkami logicznymi.

W świat gry wprowadza nas dobrze przygotowane intro. Poszczególne poziomy w trybie fabularnym składają się z mniejszych aren. Dopiero po oczyszczeniu ich z wrogów możemy przejść do kolejnych. Na ostatniej zazwyczaj czeka nas boss.

Co pewien czas czekają nas także zagadki logiczne. Niestety ich poziom jest bardzo niski, niezależnie od wybranego stopnia trudność gry. Podczas zabawy możemy odnaleźć monety, za które kupujemy lepszy sprzęt. Pokonując przeciwników awansujemy na wyższe poziomy, dzięki temu zyskujemy też punkty do rozdania na nasze współczynniki.

Poza trybem fabularnym możemy zmierzyć się na specjalnych arenach w rozgrywce Survival. Naszym zadaniem jest odparcie jak największej ilość fal przeciwników. Pod koniec otrzymujemy losowe nagrody. W wersji na system Android został on wzbogacony dynamiczne areny, na których przeszkadzają nam takżę elementy otoczenia. Nowością jest też tryb Time Attack.

Grafika w Godfire prezentuje się dobrze. Ciekawie pomyślane i zaprojektowane postacie oraz lokacje, mieszają się z ograniczeniami wynikającymi z założeń gry. Poziomy nie pozwalają nam na swobodną eksplorację, a ciała przeciwników znikają zaraz po śmierci. Bardzo wysoki poziom trzyma oprawa muzyczna oraz dźwiękowa. Godfire to jeden z tych tytułów, w które warto grać w słuchawkach.

Choć grze zabrakło tego "czegoś", aby stać się hitem, to jednak oferuje bardzo przyjemną zabawę. Mechanizm walki i rozwoju postaci jest ciekawie pomyślany, a ciągłe aktualizacje sprawiają, że gra tak łatwo się nie nudzi. Godfire: Rise of Prometheus w edycji na Androida został udostępniony za darmo. Wiąże się to z rozbudowanymi mikropłatnościami i reklamami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!