Gogle VR od GameFace — samodzielna alternatywa dla Oculus Rift

Strona główna Aktualności

O autorze

Oculus Rift rozpycha się łokciami w mediach i świadomości publicznej, ale oczywiście to nie jedyne gogle do zanurzania się w wirtualnej rzeczywistości, które obecnie powstają. Pomimo tego, że zestaw ma współpracować również z urządzeniami przenośnymi, opracowano go jednak przede wszystkim z myślą o rynku PC. Tutaj swoją szansę dostrzegło GameFace Labs, planujące wydać okulary VR pod gry typowo z Androida.

Prototyp pokazywany na CES 2014 (swoją drogą Mark IV, wielbiciele Iron Mana) działa absolutnie bez kabli. Na głowę zakładamy gogle, w rękach trzymamy pada bluetooth i już możemy biegać po wirtualnych światach. Na razie w słabszej rozdzielczości, ale pomysłodawcy GameFace nie kryją podniecenia zapowiedzianym niedawno przez firmę NVIDIA układem Tegra K1, a także tym, co dopiero przyniesie przyszłość. W tej chwili możliwości zestawu prezentowane są głównie na grach dla Tegry 4. Producent zapewnia, że w chwili premiery dostaniemy przeszło 60 kompatybilnych z goglami pozycji 3D od największych wydawców. Co ciekawe, te 2D podobno bez problemu przekładane są na 3 wymiary dzięki specjalnie stworzonemu oprogramowaniu. W planach jest też własny cyfrowy sklep, oferujący starannie wyselekcjonowane aplikacje.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w przeciwieństwie do Oculusa chodzi o w pełni samodzielne rozwiązanie, które nie wymaga podłączania się do czegokolwiek, bo zawierać ma w sobie wszystko, co od strony sprzętowej potrzebne jest do szczęścia. Za obraz generowany na wyświetlaczu AMOLED Full HD (z ponoć wysokim ppi) o wielkości przynajmniej 5,2 cala, w wymarzonym dla pomysłodawców scenariuszu odpowiadać by miał właśnie układ K1 (na razie wykorzystywane są starsze rozwiązania firmy NVIDIA), do tego dochodzi wbudowany moduł GPS i karty Bluetooth oraz Wi-Fi, co z obsługą DLNA daje też od razu własne przenośne kino. Sterowanie padem w grach wspomoże wbudowany akcelerometr, żyroskop plus magnetometr. Całości dopełni port microUSB 2.0, kart MicroSD, wyjście video i 3,5mm audio. Urządzenie miałoby wejść do sprzedaży pod koniec roku, nie wiadomo jeszcze niestety, w jakiej cenie sugerowanej. Hasło promocyjne na pewno twórcy mają chwytliwe. Po prostu, Get your GameFace on!

© dobreprogramy

Komentarze