GoldWave 6.35

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GoldWave to proste w obsłudze i niezwykle rozbudowane, jak na swoje niewielkie rozmiary narzędzie do odtwarzania, nagrywania, edycji oraz konwersji dźwięku.

Program oferuje wbudowany odtwarzacz plików audio, który zintegrowany został z narzędziem do nagrywania dźwięku z dowolnego źródła. Przy jego użyciu użyciu odsłuchamy ulubione piosenki, dostosujemy ich podstawowe parametry odtwarzania jak głośność, balans czy też szybkość, a także zapiszemy na dysku komputera dźwięk z mikrofonu, starych kaset magnetofonowych, płyt gramofonowych itp. Nie zabrakło również zestawu przydatnych filtrów i efektów, z pomocą których usuniemy szumy i wszelakie zakłócenia z naszych plików dźwiękowych, usuniemy wokal z piosenek, zmienimy ton głosu wykonawcy oraz wiele, wiele więcej.

GoldWave pozwala także na edycję plików dźwiękowych, wycinanie wybranych fragmentów, łączenie kilku plików dźwiękowych w jeden, przeprowadzanie normalizacji dźwięku, stosowanie różnego rodzaju wzrostu głośności i wyciszania odpowiednio na początku lub końcu utworu, wyłączanie wybranych kanałów itp. Narzędzie nie potrafi jednak obsłużyć więcej niż jednej ścieżki dźwiękowej, a zapis audio możliwy jest do takich formatów jak WAV, MP3, XAC, AIFF, AIFFC, IFF, AU, VOC, SND, SDS, SMP, VOX, MAT, M4A, FLAC, OGG i WMA. Kolejną zaletą GoldWave jest wsparcie dla pluginów, które poszerzyć mogą możliwości programu o nowe funkcje i efekty.

Uwaga!

  • Najnowsza wersja programu 6.x przeznaczona jest dla 64-bitowych systemów Windows 7/8. Użytkowników starszych edycji Windowsa (XP, Vista, 7) zachęcamy do pobrania starszej edycji aplikacji (5.70) dostępnej z poziomu linków bezpośrednich (przycisk 'Wszystkie wersje').
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

ogromna funkcjonalność, łatwość obsługi
brak
ocena użytkownika

GoldWave – program wyjątkowo łatwy w obsłudze, a jednocześnie w pełni przystosowany do tego by zrobić wszystko od najprostszego nagrania i edycji do najbardziej wyszukanego przetwarzania, uwydatnienia i przekształcania plików audio.

Program pozwala oglądać wizualizacje w czasie rzeczywistym dla odtwarzanych plików. W okienku Control znajdują się regulatory prędkości odtwarzania, regulator kanałów (lewy, prawy) oraz regulator głośności. Funkcje nagrywania oraz opcja Control Properties w której ustalać można szczegółowe opcje nagrania. Nagrywanie może się odbywać z różnych źródeł, na przykład mikrofon, line-in, lub Stereo Mix – opcja pozwalająca zgrywać odtwarzane w komputerze dźwięki na żywo. Tak więc jest możliwość zgrywania z taśm, radia, mikrofonu lub z komputera.

Edycja jest bardzo łatwa, daje wiele możliwości, od prostego kopiowania, wklejania i wycinania fragmentów audio lub całości, stopniowego ściszania (fade out) czy zwiększania głośności (fade in) przez proste efekty echo, flanger czy inne dynamizujące efekty (doppler i dynamics) po zaawansowane efekty usuwania wokalu, zmiany częstotliwości, odwracania kanałów i mieszania ich wedle uznania, Playback Rate czy Resample (jednostki Hz) lub Time Warp oraz Nosie reduction czyli usuwanie szumów. Do użytku został także oddany zaawansowany Equalizer (korektor) oraz Expression Evaluator – bardzo zaawansowane narzędzie w którym wpisujemy formuły typu „wave(n)*(0.6+0.4*sin(2*pi*f*t))” - to już opcja dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli wpiszemy w miejsce „f” na przykład „4” to uzyskamy efekt tremolo.

CD Reader pozwala kopiować na dysk nasze płyty audio, natomiast File Merger tool połączy wiele plików w jeden. Program odczytuje wiele formatów audio, między innymi wav, wma, mp3, ogg, FLAC. Przy zapisie dla każdego formatu są do wyboru dodatkowe atrybuty. Program naprawdę wyjątkowy i służy mi od wielu lat od wcześniejszych jego wersji. Nie zarejestrowana wersja posiadała ograniczenia polegające na pojawianiu się okienka przypominającego o rejestracji, teraz jest to wskaźnik zużycia darmowej wersji.

04.12.2012 14:22 | Recenzja do wersji 5.67

Komentarze

0 nowych
  #25 25.08.2016 10:51

@supernovaGIZMO: bardzo dziękuję

  #24 04.12.2015 09:26

Używam starszej wersji do której zrobiłem polską wersję.B. dobry soft.

supernovaGIZMO   6 #23 22.11.2015 18:21

viola bastarda:

Ja używam wersji 4.26,, te nowsze mi jakoś nie pasują. I powiem ci że masz 2 opcje ładowania i edycji plików,,, możesz użyć dysku twardego, albo pamięci ram. Gdy użyjesz dysku twardego, to tworzy ci się plik o nazwie gwD541.tmp i jest to prawdopodobnie format WAV. więcej pytan na gg 13365878

  #22 21.07.2015 12:37

@supernovaGIZMO: Powiedz mi prosze, czy GoldWave, kiedy edytuje pliki *.wav lub *.mp3, to podobnie jak Audacity , konwertuje go do swojego, wewnętrznego formatu (w Audacity jest to plik plik *.aup i dodatkowe katalogi), czy tak jak mp3DirectCut, otwiera *.wav oraz *.mp3 bez dekompresji.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

  #21 15.05.2015 12:07

@Tuteraz (niezalogowany): Ale z Ciebie bystrzak ;)

  #20 29.01.2015 11:36

@Io (niezalogowany): Jak Ci się coś instaluje dodatkowo, podczas instalacji programu, to sam na to pozwoliłeś. Trzeba umieć CZYTAĆ podczas bezmózgiego klikania "dalej" :P

  #19 29.01.2015 11:36

Jak się wam coś instaluje dodatkowo, podczas instalacji programu, to sami na to pozwoliliście. Trzeba umieć CZYTAĆ podczas bezmózgiego klikania "dalej" :P

yanko wojownik   14 #18 20.01.2015 17:50

Nad darmowymi przeznaczonymi ku temu samemu góruje co najwyżej mnogością formatów w jakich można zapisać edytowany plik bez konwertowania dodatkowym softem, i tym że ma odtwarzacz zintegrowany, ale na innych polach ma braki (bazuję na opisie - nie testowałem) wygląd ma ładny i to fakt.
Chyba się skusze i przetestuję - nie sądzę by mnie zachwycił, ale ten odtwarzać w zestawie mnie interesuje. Na pewno nie kupię ale ocenię czy zakup byłby uzasadniony.

DanKar REDAKCJA  16 #17 12.01.2015 18:48

@Anonim (niezalogowany): Jak wspominałem w poprzednim komentarzu, jeśli nie chcesz korzystać z asystenta pobierania to zachęcam do pobierania plików z naszego portalu za pomocą linków bezpośrednich lub rejestracji konta użytkownika :)

  #16 11.01.2015 19:03

@DanKar: Dodatkowych komponentów?! Nie róbcie z ludzi idiotów. Te "dodatkowe komponenty" to programy typu adware i malware. Dobreprogramy.pl, jeżeli teraz prezentujecie takie standardy, to może chociaż zmieńcie nazwę...

DanKar REDAKCJA  16 #15 18.12.2014 01:16

@Io (niezalogowany): Przypuszczam, że pobierałeś program z użyciem naszego asystenta pobierania, który oferuje opcjonalnie instalację w systemie różnego typu dodatkowych komponentów. Ich instalacja może być przez użytkownika pominięta, jak również pobieranie plików z naszego portalu odbywać się może z pominięciem wspomnianego mechanizmu z poziomu linków bezpośrednich (ulokowanych ponad gwiazdkami z oceną). Zachęcam również do rejestracji bezpłatnego konta użytkownika w portalu, ponieważ po zalogowaniu asystent pobierania jest wyłączany i wszystkie programy pobierane są domyślnie bezpośrednio.

  #14 14.12.2014 11:44

Bardzo dziękuję za SUPER SYF, który zainstalował się razem z pobranym od Was programem. Wygląda na to, że dobreprogramy.pl lata świetności mają już za sobą - to już drugi raz, kiedy wraz z programem instalacyjnym zasysa się jakieś badziewie.

LI.pto.N   3 #13 04.07.2014 21:31

świetny program używam go głownie do przeróbek muzyki na dzwonki do telefonu

  #12 16.01.2014 23:20

Pewnie głupie pytanie, ale co tam :). Chodzi mi o wyciszanie szumów. Czy można to robić na żywo ( w sensie podczas rozmowy Skype) czy tylko z wcześniej nagranym plikiem audio?

AudiofilPC   8 #11 03.06.2013 14:11

Najnowsza wersja ma być ostatnia na 32 bity. Bardzo ciekawy jestem tej na 64.

AudiofilPC   8 #10 03.05.2013 09:56

Imponuje mi jak dobry jest ten program i jak wiele można z nim zrobić. Z przyjemnością poleciłem go np we wpisie http://audiofilpc.blog.onet.pl/2013/04/30/achiwizacja-z-mp3directcut/

  #9 18.02.2013 18:01

swietny programik.zawsze do niego powracam jak tylko mi jest potrzebny. :)

FL FAN   4 #8 09.10.2012 19:28

Super Program, również jestem jego użytkownikiem od wielu lat.
supernovaGIZMO dzięki za wpisy i pozdrawiam !

  #7 31.07.2012 00:59

Najlepszy program do edycji jakiegokolwiek audio. Żaden inny program nie potrafi mu dorównać. Jedyne co mnie denerwuje jest to, że otwierany plik jest dekompresowany (może to dobrze, może nie. Nie znam się na dekompresji pliku) no i troszkę mnie martwi funkcja zwana "Time Warp", bo efekty dzięki tej funkcji nie są dla mnie odpowiednio zadowalające.

Wracając do dekompresji to może istnieje jakiś plugin, żeby to wyłączyć (nie znalazłem chwilowo) albo może w którejś starszej wersji jest to wdrożone.

supernovaGIZMO   6 #6 15.06.2012 20:37

Wiesz w czym tkwi problem,? w tobie.