GoldWave 6.54

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

GoldWave to proste w obsłudze i niezwykle rozbudowane, jak na swoje niewielkie rozmiary narzędzie do odtwarzania, nagrywania, edycji oraz konwersji dźwięku.

Program oferuje wbudowany odtwarzacz plików audio, który zintegrowany został z narzędziem do nagrywania dźwięku z dowolnego źródła. Przy jego użyciu użyciu odsłuchamy ulubione piosenki, dostosujemy ich podstawowe parametry odtwarzania jak głośność, balans czy też szybkość, a także zapiszemy na dysku komputera dźwięk z mikrofonu, starych kaset magnetofonowych, płyt gramofonowych itp. Nie zabrakło również zestawu przydatnych filtrów i efektów, z pomocą których usuniemy szumy i wszelakie zakłócenia z naszych plików dźwiękowych, usuniemy wokal z piosenek, zmienimy ton głosu wykonawcy oraz wiele, wiele więcej.

GoldWave pozwala także na edycję plików dźwiękowych, wycinanie wybranych fragmentów, łączenie kilku plików dźwiękowych w jeden, przeprowadzanie normalizacji dźwięku, stosowanie różnego rodzaju wzrostu głośności i wyciszania odpowiednio na początku lub końcu utworu, wyłączanie wybranych kanałów itp. Narzędzie nie potrafi jednak obsłużyć więcej niż jednej ścieżki dźwiękowej, a zapis audio możliwy jest do takich formatów jak WAV, MP3, XAC, AIFF, AIFFC, IFF, AU, VOC, SND, SDS, SMP, VOX, MAT, M4A, FLAC, OGG i WMA. Kolejną zaletą GoldWave jest wsparcie dla pluginów, które poszerzyć mogą możliwości programu o nowe funkcje i efekty.

Uwaga!

  • Najnowsza wersja programu 6.x przeznaczona jest dla 64-bitowych systemów Windows 7/8. Użytkowników starszych edycji Windowsa (XP, Vista, 7) zachęcamy do pobrania starszej edycji aplikacji (5.70) dostępnej z poziomu linków bezpośrednich (przycisk 'Wszystkie wersje').

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

ogromna funkcjonalność, łatwość obsługi
brak
ocena użytkownika
04.12.2012 14:22 • Recenzja do wersji 5.67

GoldWave – program wyjątkowo łatwy w obsłudze, a jednocześnie w pełni przystosowany do tego by zrobić wszystko od najprostszego nagrania i edycji do najbardziej wyszukanego przetwarzania, uwydatnienia i przekształcania plików audio.

Program pozwala oglądać wizualizacje w czasie rzeczywistym dla odtwarzanych plików. W okienku Control znajdują się regulatory prędkości odtwarzania, regulator kanałów (lewy, prawy) oraz regulator głośności. Funkcje nagrywania oraz opcja Control Properties w której ustalać można szczegółowe opcje nagrania. Nagrywanie może się odbywać z różnych źródeł, na przykład mikrofon, line-in, lub Stereo Mix – opcja pozwalająca zgrywać odtwarzane w komputerze dźwięki na żywo. Tak więc jest możliwość zgrywania z taśm, radia, mikrofonu lub z komputera.

Edycja jest bardzo łatwa, daje wiele możliwości, od prostego kopiowania, wklejania i wycinania fragmentów audio lub całości, stopniowego ściszania (fade out) czy zwiększania głośności (fade in) przez proste efekty echo, flanger czy inne dynamizujące efekty (doppler i dynamics) po zaawansowane efekty usuwania wokalu, zmiany częstotliwości, odwracania kanałów i mieszania ich wedle uznania, Playback Rate czy Resample (jednostki Hz) lub Time Warp oraz Nosie reduction czyli usuwanie szumów. Do użytku został także oddany zaawansowany Equalizer (korektor) oraz Expression Evaluator – bardzo zaawansowane narzędzie w którym wpisujemy formuły typu „wave(n)*(0.6+0.4*sin(2*pi*f*t))” - to już opcja dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli wpiszemy w miejsce „f” na przykład „4” to uzyskamy efekt tremolo.

CD Reader pozwala kopiować na dysk nasze płyty audio, natomiast File Merger tool połączy wiele plików w jeden. Program odczytuje wiele formatów audio, między innymi wav, wma, mp3, ogg, FLAC. Przy zapisie dla każdego formatu są do wyboru dodatkowe atrybuty. Program naprawdę wyjątkowy i służy mi od wielu lat od wcześniejszych jego wersji. Nie zarejestrowana wersja posiadała ograniczenia polegające na pojawianiu się okienka przypominającego o rejestracji, teraz jest to wskaźnik zużycia darmowej wersji.