Good Bye, Windows 95!

Strona główna Aktualności

O autorze

Nieubłaganie zbliżamy się do 31 grudnia 2002 r., daty która oprócz szampańskiej, sylwestrowej zabawy będzie oznaczała także zakończenie pewnego etapu w światku systemów operacyjnych do komputerów PC.

Tego dnia bowiem, Microsoft ostatecznie zakończy wsparcie dla takich systemów operacyjnych jak DOS (wszystkie wersje), Windows 3.x / NT 3.5x oraz przełomowego Windows 95. Tak, tak - łezka w oku może się zakręcić... Jeszcze nie dawno wklepywaliśmy komendy w DOS\'ie, później zachwycaliśmy się okienkami i pseudo-wielozadaniowością Windows 3.1 by w końcu przesiąść się na Windows 95, prawdziwy wielozadaniowy, 32-bitowy i naprawdę przełomowy system (ale któż to jeszcze pamięta ?). Teraz pozostanie już tylko ciemność... ;-) - żadnych uaktualnień, łatek ani dodatków. No cóż, czas płynie nieubłaganie...

Microsoft rozpoczął również stopniowe wycofywanie innych systemów ze sprzedaży. Wersje \"pudełkowe\" Windows 98 i NT 4.0 Workstation nie są już dostępne w sprzedaży od 1 lipca b.r. a Windows NT 4.0 Server od 1 października b.r. Całkowite zakończenie wsparcia dla tych produktów nastąpią jednak nie wcześniej niż 30.06.2004 r. (Windows 98 i NT 4.0 Workstation) oraz 1.01.2005 r. (Windows NT 4.0 Server).

Więcej na ten temat można przeczytać na: www.microsoft.com/poland

© dobreprogramy
s