reklama

Google Book Search w języku polskim

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google udostępniła polską wersję językową usługi Book Search, umożliwiając tym samym użytkownikom z Polski wyszukiwanie i odkrywanie nieznanych im dotąd książek.

W przypadku niektórych tytułów możliwe będzie nawet ich "przekartkowanie" przez Internet lub pobranie pełnego tekstu w formacie pdf. Dzisiejsza premiera polskiej wersji oznacza, że usługa Google Book Search jest dostępna już w ponad 120 krajach, a w indeksie znajdują się książki w ponad 100 językach.

Książki w indeksie Book Search pochodzą z dwóch źródeł: programu partnerskiego i projektu bibliotecznego. Do programu partnerskiego należy około 10 tys. wydawców z całego świata, przekazujących firmie Google swoje książki do przetworzenia na postać cyfrową i umieszczenia online w formie podglądu dającego ograniczony dostęp do treści.

Za pośrednictwem projektu bibliotecznego, firma Google nawiązała współpracę z 27 bibliotekami z całego świata, w tym 6 z Europy. W ramach tej kooperacji Google pomaga przetwarzać na postać cyfrową ich księgozbiory. Jeśli książka biblioteczna jest własnością publiczną (prawa autorskie wygasły), wówczas jest pokazywana w całości. Jeżeli wciąż chronią ją prawa autorskie, użytkownicy uzyskują tylko ogólne informacje na temat danej pozycji.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama