reklama

Google Calendar Sync dla Outlooka

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Synchronizacja kalendarza Google z programem Microsoft Outlook była jak dotąd pewnym wyzwaniem. Teraz Google wydało narzędzie Google Calendar Sync, dzięki któremu czynność ta staje się bardzo prosta.

Google Calendar Sync jest niewielką, bezpłatną aplikacją od Google. Współpracuje z aplikacjami Microsoft Outlook 2003/2007 i umożliwia nie tylko jednorazowe przeniesienie całej zawartości pomiędzy kalendarzami, ale także automatyczne synchronizowanie kalendarzy w zadanych odstępach czasowych. Niestety aplikacja ma kilka ograniczeń, warto o nich poczytać na stronach producenta. Między innymi chodzi o problemy z transferem alertów o wydarzeniach (Outlook nie obsługuje powiadomień e-mailowych czy smsowych) czy brak możliwości scalenia zawartości kalendarzy przy pierwszej synchronizacji (jeden z kalendarzy musi być ręcznie wyczyszczony).

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić