Google Calendar w trybie offline dla wszystkich

Strona główna Aktualności

O autorze

Na początku lutego pisaliśmy o uruchomieniu dostępu offline do Kalendarza Google. Dotąd z możliwości korzystania z tego rodzaju dostępu cieszyć się mogli jedynie użytkownicy Google Apps Standard Edition - dla pozostałych edycji administratorzy musieli aktywować nową opcję w ustawieniach w panelu sterowania Apps.

Dzisiaj dostęp offline został włączony wszystkim zainteresowanym. Posiada jednak kilka ograniczeń - przede wszystkim brakuje możliwości dodawania, edytowania, wyszukiwania wydarzeń oraz zmiany ustawień. Ponadto wymaga też ręcznego łączenia i rozłączania. Z kolei wpisy kalendarza pobierane są tylko z wybranego przedziału czasowego.Z tego powodu, wersja offlineowa Calendara dedykowana jest raczej wyłącznie sytuacjom, w których szybko trzeba uzyskać dostęp do potrzebnych wpisów kalendarza bez aktywnego połączenia z Internetem.

Wszystkim, dla których ograniczenia Google Calendar są nie do przyjęcia polecamy bezpłatne narzędzie Sunbird, które pozwala na synchronizację zawartości kalendarza za pomocą CalDav.

© dobreprogramy