r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome Canary – aktualizacje dla żądnych wrażeń także na Androidzie

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Twórcy przeglądarek przyzwyczaili nas do sporego pluralizmu, jeżeli chodzi o dostępność wariantów swojego oprogramowania. Standardem stało się, że użytkownicy mogą dostosowywać tempo implementacji nowości (i stabilność) do własnych wymagań i oczekiwań, dzięki możliwości wyboru pomiędzy wersją stabilną, betą i deweloperską. Nowość na Androidzie pojawiła się w tej kwestii w przeglądarce Google Chrome.

Odtąd na Androidzie, obok wersji stabilnej, beta i deweloperskiej, korzystać można już z Google Chrome Canary, która dostępna jest w naszej bazie na pecety, a teraz także na urządzenia mobilne z Androidem. Czym jest Canary? Samo Google opisuje ten kanał aktualizacji jako przeznaczony dla użytkowników żądnych wrażeń, gdzie najszybciej trafiają kolejne zmiany. Oczywiście ma to swoje konsekwencje – Chrome Canary może być niestabilna i nie jest zalecana do codziennej pracy.

W praktyce Google Chrome Canary w wersji mobilnej różni się do wersji deweloperskiej codziennymi aktualizacjami, które przynoszą zarówno poprawki, jak i nowe funkcje. Wersję tę można rozpoznać po złotej (czy też kanarkowej) kolorystyce logo. Aktualna wersja Chrome Canary to kompilacja numer 56.0.2894.0, co stanowi sporą różnicę w stosunku do wersji 53 dostępnej w kanale stabilnym i 55, którą pobrać można w najbardziej dotąd eksperymentalnym kanale deweloperskim.

r   e   k   l   a   m   a

Nie zmienia to faktu, że zauważalnych różnic jest naprawdę niewiele, przynajmniej na razie. Można się bowiem spodziewać, że szybko pojawi się ich sporo, gdyż Google będzie w Canary implementowało kolejne funkcje, nie martwiąc się szczególnie o optymalizację czy stabilność. Ta ostatnia kwestia zresztą także wypada jak dotąd bez zarzutu – podczas testów nie zdarzyły się żadne problemy z działaniem aplikacji. Użytkownicy żądni wrażeń mogą znaleźć wszystkie wersje Google Chrome w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.