r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Chrome używa kodu Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Już pierwsze informacje na temat przeglądarki Google Chrome mówiły, że wykorzystywany przez aplikację kod bazował będzie częściowo na innych projektach Open Source, w tym silniku renderowania stron WebKit, czy Firefoksie. Tymczasem Google potwierdził występowanie w przeglądarce także kodu ze stajni Microsoft.

Na ślad posługiwania się kodem Microsoftu w aplikacji giganta z Mountain View, wpadł Scott Hanselman, Senior Programming Manager w Microsoft. Stwierdził, że Chrome wykorzystuje bibliotekę zwaną Windows Template Library (WTL). Stanowi ona oprogramowanie służące do budowania interfejsu użytkownika Windows i jest dostępna na zasadach Open Source. Zaimplementowane w niej warstwy abstrakcji interfejsu, zaprojektowane zostały natomiast w taki sposób, aby napisane przy jej użyciu aplikacje mogły być wykorzystywane także w innych systemach. Zdaniem Aruna Kishana, interfejs ten jest nieudokumentowany i nieobsługiwany, a początkowo przeznaczony był wyłącznie do własnego użytku Microsoft. Google najprawdopodobniej stosuje go do pracy swojego programu w Windows XP SP2. Firma przyznała się też do zdekompilowania plików wykonywalnych Windows Vista.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.