Google Chrome z synchronizowaniem zakładek w chmurze

Strona główna Aktualności

O autorze

Na początku miesiąca pisaliśmy o planach Google związanych z rozszerzeniem możliwości przeglądarki Chrome o synchronizację zakładek "w chmurze". Jak się okazuje, firma dość szybko zrealizowała swoje postanowienia i wprowadziła wspomnianą funkcję do najnowszej, testowej wersji przeglądarki oznaczonej jako 4.0.201.1.

Jak czytamy na witrynie The Chromium Blog, wielu użytkowników posiada kilka maszyn, np. w domu i w pracy. Nowo dodana funkcja pozwoli na korzystanie w Chrome z tego samego zestawu zakładek na wszystkich posiadanych komputerach. Co ciekawe, dostęp do zakładek możliwy jest również poprzez witrynę Dokumenty Google, gdzie po pierwszej synchronizacji tworzony jest specjalny katalog Moje foldery/Google Chrome.

Użytkownicy zainteresowani przetestowaniem nowej funkcji powinni udać się na witrynę Early Access Release Channels, skąd można pobrać deweloperskie Chrome w wersji 4.0.201.1. Po instalacji konieczne będzie dodanie linijki --enable-sync do skrótu Google Chrome jako dodatkowa opcja uruchamiania. Spowoduje to wyświetlenie pozycji Sync my bookmarks w menu Ustawienia Google Chrome.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy