Google Desktop Search

Strona główna Aktualności

O autorze

Google udostępniło zapowiadaną już od jakiegoś czasu wyszukiwarkę Google Desktop Search. Niewielki, zaledwie 400-kilobajtowy aplet, ułatwia dostęp do zgromadzonych na dysku twardym zasobów - maili, dokumentów, stron WWW, a nawet archiwum sieciowych pogawędek.

Najnowsze dziecko Google nie oferuje żadnych szczególnych innowacji, jednak jego niewątpliwym atutem jest silna integracja z wyszukiwarką sieciową. Dzięki temu przy wyszukiwaniu danych przestaje mieć znaczenie, czy znajdują się one na serwerze w sieci, czy na własnym dysku twardym. Program współpracuje z systemami Windows XP i Windows 2000, obsługuje pliki Outlooka, Outlook Expressa, formaty MS Office, a także pliki komunikatora AOL. Oficjalnie współpracuje tylko z Explorerem, ale podobno radzi sobie też z innymi przeglądarkami.

Google Desktop Search z pewnością nie jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem tego typu dostępnym na rynku, jednak bezpłatna dystrybucja programu w połączeniu z silną pozycją Google powinny wystarczyć, by zapewnić mu sukces.

Wersję beta pobrać można tutaj.

© dobreprogramy
s