Google Desktop Search w wersji 2.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Google udostępniło swój dodatek Google Desktop Search w wersji 2.0. Nadal jest to jednak przedpremierowa wersja testowa beta.

Program ułatwia dostęp do zgromadzonych na dysku twardym zasobów - maili, dokumentów, stron WWW, a nawet archiwum sieciowych pogawędek. Jego niewątpliwym atutem jest silna integracja z wyszukiwarką sieciową. Dzięki temu przy wyszukiwaniu danych przestaje mieć znaczenie, czy znajdują się one na serwerze w sieci, czy na własnym dysku twardym. Program obsługuje pliki Outlooka, Outlook Expressa, formaty MS Office, a także pliki komunikatora AOL.

Wersja 2.0 przynosi wiele nowości - sugeruje to m.in. znaczny wzrost wielkości programu z ok. 730 do 1350 kB. Główną, widoczną nowością jest Sidebar - personalizowany pasek m.in. z newsami, pogodą, obsługą skrzynki e-mail i podręczną wyszukiwarką. Pojawił się także Quick Find - podręczna wyszukiwarka... zainstalowanych programów, dzięki której możemy szybko uruchomić np. Worda. Google Desktop Search 2.0 integruje się z Microsoft Outlook i udostępnia z paska menu okno szybkiej, bo opartej na mechanizmie indeksowania, wyszukiwarki działającej na podobieństwo rewelacyjnego Lookout Microsoftu. Oprócz tego, w wersji 2.0 znajdziemy też szereg pomniejszych ulepszeń i nowości.

Zgodnie z polityką vortalu nie publikujejmy wersji beta w dziale Programy. Wersję 2.0 beta można pobrać bezpośrednio na stronie desktop.google.com. Wymagania systemowe to Windows 2000 z min. Service Pack 3 lub Windows XP.

© dobreprogramy
s