reklama

Google Docs, Sites i Calendar z ułatwieniami dla niewidomych

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google poinformował o wprowadzeniu ułatwień dla osób niewidomych i słabo widzących do webowego pakietu biurowego Docs oraz usług Witryny i Kalendarz.

Zmiany obejmują wprowadzenie obsługi czytników ekranowych do pakietu Docs oraz usług Witryny i Kalendarz, dzięki którym osoby niewidome mogą być informowane w sposób głosowy o komunikatach pojawiających się na ekranie. Kolejną nowością są ulepszone skróty klawiszowe, dzięki którym istnieje możliwość używania wymienionych usług bez potrzeby korzystania z myszy. Skróty klawiszowe pozwalają między innymi na otwarcie nowego pliku czy podkreślenie zaznaczonego fragmentu tekstu. Google informuje, że wszystkie zmiany zostały wprowadzone przy współpracy z organizacjami wspierającymi osoby niewidome.

Google zadeklarował, że to nie koniec ułatwień dla osób niewidomych. Firma pracuje już nad kolejnymi zmianami, które zostaną wdrożone do produktów Google w perspektywie kilku miesięcy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama