reklama

Google Docs dla Androida wzbogacił się o schowek webowy

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google poinformował na swoim blogu o kilku nowościach wprowadzonych do Google Docs dla Androida. Mobilny pakiet biurowy wzbogacił się o schowek webowy i nowe wersje językowe.

Nowa funkcja pozwala na łatwe wstawienie wykonanego telefonem zdjęcia do dowolnego dokumentu Docs na komputerze stacionarnym. Służy ku temu widget Docs z symbolem aparatu, po którego dotknięciu możemy zrobić zdjęcie interesujących nas obiektów i wysłać ją do schowka Web Clipboard. Następnie uruchamiamy pakiet Google Docs na komputerze, otwieramy dowolny dokument, klikamy ikonę Web Clipboard i wklejamy wykonane przed chwilą zdjęcie.

Google wprowadził także niewielkie zmiany do mechanizmu otwierania i wysyłania dokumentów w mobilnym Docs. Użytkownik może między innymi wysłać swoje dokumenty na dowolny adres mailowy w formie załącznika lub poprzez wiadomość MMS. Ponadto Google przetłumaczył pakiet na kolejne języki - teraz Google Docs dla Androida jest dostępny w 45 nowych wersjach językowych.

Kompleksowa obsługa pakietu Docs została dodana do Androida w kwietniu. Stosowną aplikację można pobrać bezpośrednio z Android Market.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić