r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google Docs i Gmail z obsługą archiwów ZIP i RAR

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Internetowy pakiet biurowy Google Docs i webowy klient poczty Gmail wzbogaciły się o możliwość obsługi archiwów ZIP i RAR.

Dzięki wprowadzonym zmianom użytkownik może podejrzeć zawartość archiwów ZIP i RAR bez potrzeby ich zapisywania na dysk. Przykładowo, gdy ktoś wyśle nam maila z załącznikiem zawierającym spakowane pliki, możemy wybrać opcje podglądu i zorientować się w zawartości archiwum. Co więcej, jeżeli spakowane pliki należą do jednego z kilkunastu typów obsługiwanych przez Google, możemy je otworzyć do edycji lub podglądu w oknie przeglądarki. Identycznie opisana funkcja działa w pakiecie Docs - przesłane archiwa można przeglądać, a spakowane pliki - otwierać. Google ma nadzieję, że opisywana nowość w większym stopniu uniezależni użytkowników od posiadanych na komputerze aplikacji i pozwoli im na pracę bez potrzeby opuszczania chmury obliczeniowej.

Obsługa archiwów ZIP i RAR jest już dostępna w polskiej wersji Google Docs.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial