r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Drive coraz bliżej - będzie konkurować z iCloud

Strona główna Aktualności

Pojawiły się kolejne informacje na temat wirtualnego dysku firmy Google - GDrive.

Na początku tego miesiąca zaczęły pojawiać się kolejne informacje na temat GDrive. Google najwyraźniej powrócił do - wydawać by się mogło - zarzuconego projektu. Tym razem bowiem zapowiedź wirtualnego dysku odkryto w prezentacji firmy z Mountain View. Na zdjęciach z konferencji można zobaczyć odnośniki do GDrive w ramach aplikacji webowej Google Docs. Jeżeli informacje się potwierdzą, oznaczałoby to, że Google pracuje nad wprowadzeniem możliwości przechowywania i synchronizacji danych w chmurze obliczeniowej. Użytkownik mógłby korzystać z usługi na wzór popularnego Dropboksa - przesyłając dane z katalogów między różnymi urządzeniami.

Pliki i katalogi przesłane przez użytkownika przechowywane byłyby w My GDrive. Możliwe również, że odpowiednie narzędzia do obsługi wirtualnego dysku pojawią się w aktualizacji Androida do wersji Ice Cream Sandwich. Przy okazji pojawiły się przypuszczenia, dlaczego Google tak długo zwleka z wprowadzeniem usługi (pierwsze wieści o GDrive ujawniono już w 2006 roku). Otóż, platforma miała zawierać wiele błędów, a jej integracja z pozostałymi usługami szła opornie. Teraz podobno to się zmieniło i Google wkrótce udostępni GDrive.

r   e   k   l   a   m   a

Ciekawe na ile przyśpieszenie prac nad usługą firmy z Mountain View związane jest z podobnymi działaniami Apple’a? Jeszcze w tym miesiącu uruchomiony ma być iCloud - usługa w chmurze pozwalająca na synchronizację ustawień w komputerach Mac i urządzeniach przenośnych. Nad rozwojem własnej chmury - SkyDrive - na potrzeby Windows Phone pracuje też Microsoft. Możliwe, że Google po prostu nie chce zostać w tyle i stąd niespodziewany powrót do zarzuconego GDrive.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.