reklama

Google Earth 6 Beta z lepszym Street View i drzewami w 3D

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google wydał kolejną wersję Google Earth - znanej aplikacji umożliwiającej oglądanie trójwymiarowego modelu Ziemi z naniesionymi zdjęciami lotniczymi, satelitarnymi i modelami 3D.

W szóstej odsłonie Google Earth szczególny nacisk został położony na widok 3D. Inżynierom Google udało się w pełni zintegrować widok Street View z mapami - obecnie przechodzenie między poszczególnymi lokacjami jest w pełni płynne, choć nowe ustawienia wymagają szybkiego łącza internetowego. W Google Earth pojawiły się ponadto oczekiwane od dłuższego czasu trójwymiarowe drzewa - obecnie jest ich około 80 milionów i zostały zlokalizowane w największych miastach świata. Z czasem wirtualne lasy i parki mają pokryć cały glob. Aplikacja wzbogaciła się także o łatwiejszą w obsłudze przeglądarkę zdjęć historycznych. Przebudowie uległ interfejs programu - poszczególne sekcje zostały uproszczone i dostosowują się do materiału aktualnie oglądanego przez użytkownika. Google przygotował krótki film demonstracyjny, który w przystępny sposób prezentuje wszystkie nowości wprowadzone do aplikacji. Warto pamiętać, że nowe dodatki dość wyraźnie obciążają komputer, przez co zwiedzanie zurbanizowanych terenów na mniej wydajnych maszynach może być utrudnione.

Google Earth 6.0 Beta można pobrać z naszego vortalu. Aplikacja dostępna jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić