Google Earth po polsku!

Strona główna Aktualności

O autorze

Usługa Google Earth dostępna jest już również w języku polskim. Firma Google wzbogaciła usługę dostępną dotychczas jedynie w języku angielskim o siedem kolejnych: polski, rosyjski, arabski, koreański, portugalski, holenderski i czeski.

Google Earth umożliwia wyświetlanie na trójwymiarowym modelu kuli ziemskiej zdjęć satelitarnych, lotniczych oraz różnego rodzaju treści dostarczanych przez National Geographic, Jane Goodall Institute, US National Park Service, Discovery Networks i United Nations Environmental Program.

Google Earth korzysta z tych samych zasobów co usługa Google Maps z tą różnicą że pozwala na wyświetlanie niektórych budynków w postaci trójwymiarowej, posiada również funkcje zmiany kąta widzenia. Podstawową opcją aplikacji jest wyszukiwanie miast. Fotografie wykonane są w dużej rozdzielczości dzięki czemu można zobaczyć nie tylko dzielnice, ale również konkretne budynki.

Najnowszą wersję aplikacji Google Earth 4.1. w wersji polskiej można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Edukacja i Nauka -> Geografia.

© dobreprogramy