r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google Earth pokaże informacje o zanieczyszczeniu powietrza

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Google przyłączył się do walki o czyste powietrze i informowania nas o tym, jakie szkodliwe czynniki nas otaczają. Platforma Google Earth będzie pokazywać informacje o zanieczyszczeniach – na razie w Kalifornii, ale to dopiero początek.

Wspólnie z firmą Aclima Google wysłał w okolice San Francisco, Los Angeles i Central Valley samochody Street View, wyposażone w urządzenia do analizy jakości powietrza. Dane były zbierane przez 4 tysiące godzin, na trasach o łącznej długości przekraczającej 100 tysięcy mil. Efekty można już zobaczyć w Google Earth.

Dane będą oczywiście ogólnodostępne. Będą z nich mogli korzystać nie tylko zainteresowani tematem zwykli użytkownicy, ale też specjaliści planujący zagospodarowanie przestrzeni i samorządy w swoich programach poprawy jakości lokalnego powietrza. Pomiary prowadzone przez Gooogle biorą pod uwagę także ruch uliczny, o którym firma wie bardzo dużo dzięki popularności jej nawigacji, a także dane pogodowe. Wszystko po to, by żyło nam się lepiej.

Obecnie Google zarejestrował jakość powietrza w ponad miliardzie punktów pomiarowych, ale to dopiero początek. Zapewne z czasem pomiary jakości powietrza wyjdą poza Kalifornię, a potem poza Stany Zjednoczone, podobnie jak miało to miejsce na początku Street View.

Przy okazji warto przypomnieć, że Google zamierza pracować w pełni na energii z odnawialnych źródeł. By ocenić potencjał różnych miejsc pod kątem energii słonecznej także przygotował już stosowną mapę Stanów Zjednoczonych.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieW tym kraju nie ma prądu, ale mają za to najgroźniejszych hakerów