Google Earth widzi wszystko

Strona główna Aktualności

O autorze

Internetowy serwis Google Earth zaczyna coraz bardziej przypominać Wielkiego Brata, przed którego okiem nic nie ma prawa się ukryć. Coraz wyższa jakość zdjęć satelitarnych umożliwia pokazywanie znacznie większej ilości szczegółów.

Jak daleko posunięta jest ingerencja techniki w naszą prywatność może świadczyć ostatnie, przypadkowe odkrycie holenderskich internautów, którzy natknęli się na zdjęcie dwóch osób, opalających się nago na dachach swoich domów.

Zdjęcia natychmiast trafiły na prywatnego bloga, rozchodząc się tym samym po sieci w ekspresowym tempie. Informacja o nietypowym wydarzeniu została nawet zaprezentowana w holenderskiej telewizji. Tożsamości przyłapanych nudystów oczywiście nie udało się ustalić, jednak gdy następnym razem wyjdą się opalać na dachu, z pewnością uważnie spojrzą w niebo.

Wszystkich tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z programem Google Earth Free umożliwiającym podobnego typu "odkrycia" ;-), informujemy iż jest on do pobrania dziale PROGRAMY -> Edukacja i Nauka -> Geografia.

© dobreprogramy
s