Google Earth wkracza na telefony z systemem Android

Strona główna Aktualności

O autorze

Przy okazji prezentacji telefonu Nexus One, pracownicy firmy Google zdradzili również nieco informacji na temat udostępnienia aplikacji Google Earth na telefony z systemem operacyjnym Android.

Już niedługo program ten będzie dostępny do pobrania ze sklepu Android Market. Jak informuje serwis Gizmodo, Google Earth trafi na telefony Android razem z kilkoma nowymi funkcjami. Najciekawszą z nich jest wyszukiwanie głosowe (wystarczy jedynie wypowiedzieć nazwę miejsca, które ma zostać wskazane przez aplikację, a ta automatycznie odszuka je na mapie). Reszta nowych opcji utrzymywana jest na razie w tajemnicy, jednak użytkownicy korzystający z OS-a firmy Google będą się mogli o nich przekonać już wkrótce.

Zastanawiać może jedynie fakt, czemu tak późno jedna z bardziej popularnych aplikacji stworzonych przez firmę z Mountain View trafia na system Android. Wszak od dłuższego czasu program ten jest dostępny na telefon iPhone. Problem został już jednak rozwiązany i pozostaje jedynie czekać na oficjalną premierę Google Earth na mobilny OS wyprodukowany przez Google.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie