reklama

Google Friend Connect

Strona główna Aktualności

O autorze

Google udostępnił usługę Friend Connect pozwalającą dodawać funkcje społecznościowe do witryn bez konieczności pisania kodu. Dostęp do niej nie wymaga zakładania nowego konta, logowanie jest możliwe za pomocą istniejących kont Google, Yahoo!, AOL lub poprzez mechanizm OpenID.

W ramach usługi użytkownicy mają do dyspozycji kilka podstawowych gadżetów umożliwiających interakcję z witrynami. Pierwszy z nich pozwala na podgląd listy osób, które odwiedziły witrynę, kolejne dwa odpowiednio komentarzy innych na temat witryny oraz elementów na niej zawartych, takich jak posty, czy klipy wideo. Posiada także wsparcie dla dodatków OpenSocial, pomimo to nie jest dostępny oficjalny katalog gadżetów. Również ze względu na brak dostatecznej integracji z witrynami, nowa usługa Google nie jest jeszcze dobrym rozwiązaniem do budowy społeczności.

Prócz tego możliwy jest import listy znajomych z serwisów, dotyczy to jedynie Google Talk, orkut i LinkedIn. Możliwe jest dostosowywanie wyglądu gadżetów, brakuje za to integracji z systemami komentowania, nie są dostępne też szczegółowe statystyki dotyczące użytkowników.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić