r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Glass bez rozpoznawania twarzy. Na razie

Strona główna Aktualności

Wygląda na to, że Google bardzo poważnie potraktowało list Kongresmenów Stanów Zjednoczonych, którzy w testowanych przez koncern okularach dopatrują się zagrożenia prawa do prywatności. Dlatego opublikowany w tej sprawie komunikat nie pozostawia żadnych wątpliwości — w chwili obecnej jakikolwiek sposób rozpoznawania twarzy jest wykluczony. Taka opcja nie pojawi się do czasu opracowania skutecznych mechanizmów ochronnych — podkreśla Google.

Deklaracja giganta z Mountain View nie dotyczy wyłącznie produkowanych przez niego aplikacji. Google dało do zrozumienia, że do publicznego obiegu nie zostaną dopuszczone żadne programy pozwalające na identyfikację osób. Na tej podstawie ma również zostać zablokowane API Lambda Labs, które pozwala tworzyć aplikacje do rozpoznawania twarzy, wyszukiwania znajomych w tłumie czy tworzenia książek kontaktowych.

Publikacji oświadczenia towarzyszą także zmiany w warunkach korzystania z Google Glass. Zaktualizowany regulamin zabrania twórcom aplikacji używania mikrofonu lub kamery do identyfikacji jakichkolwiek osób poza samymi właścicielami okularów. Ponadto wykluczone jest wyłączanie wyświetlacza podczas korzystania z kamery (zarówno jeśli chodzi o robienie zdjęć, jak i nagrywanie filmów). W ten sposób Google chce zapobiec zbieraniu wrażliwych danych bez wiedzy użytkownika.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.