Google Handwriting Input Google Handwriting Input

Strona główna Android Personalizacja Klawiatury
Pobierz program
lub zeskanuj:

Google Handwriting Input (Pismo odręczne Google) jest oficjalną aplikacją firmy Google, która wzbogaca nasz system o dodatkową klawiaturę. Za jej pomocą możemy pisać stosując pismo odręczne.

Po zainstalowaniu aplikacji i jej uruchomieniu otrzymamy krótki poradnik jak ją aktywować. Z tego poziomu możemy przejść do systemowych ustawień Język i wprowadzania gdzie zarządzamy klawiaturami. Aby uaktywnić Google Handwriting Input należy pozostawić ją jako jedyną klawiaturę, bądź też dokonać zmiany bezpośrednio z poziomu aktualnie używanej.

Do poprawnego działania, aplikacja będzie potrzebowała pobrać słownik, który zajmuje około 10 MB. Od tej pory będziemy mogli sporządzać wiadomości za pomocą pisma odręcznego. System rozpoznawania naszych zapisków działa bardzo dobrze, nawet w przypadku gdy do pisania używamy naszego palca. Najlepsze efekty daje jednak w momencie wykorzystania rysika. Aplikacja przekształca napisane tak słowa w tekst dla praktycznie każdego pola wejściowego, robiąc to albo w trybie automatycznym, gdzie rozpoznawany jest znak po znaku, albo manualnym, gdzie analizie zostaje poddany cały wprowadzony napis po zatwierdzeniu operacji.

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wyników rozpoznawania lokalnego (a tak może być dla wielu osób piszących niezbyt ładnie), można spróbować z rozpoznawaniem online. Wówczas do Google będą wysyłane dane, dzięki którym oprogramowanie będzie się uczyło naszego pisma i zapewni w przyszłości dokładniejszą transkrypcję. Oczywiście jest to domyślnie wyłączone, użytkownik musi na takie działanie, potencjalnie ingerujące w prywatność, wyrazić swoją zgodę. Aplikacja dostępna jest za darmo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!