Google Hangouts z lepszą jakością obrazu i nowym interfejsem

Strona główna Aktualności

O autorze

Hangouts to komunikator od firmy Google, który pozwala nie tylko na wymianę wiadomości tekstowych, ale także prowadzenie konferencji głosowych oraz wideo. Osoby, które korzystają zwłaszcza z ostatniej metody komunikacji za pomocą przeglądarki doczekają się niedługo kilku usprawnień.

Google postanowiło odświeżyć i wprowadzić kilka ulepszeń do połączeń wideo. Zmiany jak to zwykle bywa w takich sytuacjach będą wprowadzane falowo, tak więc możliwe, że część naszych czytelników już je otrzymało, a inni muszą poczekać na swoją kolej. Wśród nowości należy wspomnieć o zmienionym interfejsie podczas połączenia wideo, zwłaszcza w trybie pełnoekranowym.

Jeżeli komuś nie przypadnie do gustu to za pomocą menu można powrócić do starych rozwiązań. Ulepszeniu uległa także jakość wideo oraz czas potrzebny na nawiązanie połączenie. Dodatkowo ułatwiono zapraszanie do rozmowy znajomych. Niestety zmiany te nie dotyczą komunikatora w Google Apps. Przy tej okazji warto przypomnieć, że od niedawna Google Hangouts jest dostępny także z poziomu dedykowanej mu strony, a nie tylko jak dodatek do innych usług Google’a.

© dobreprogramy
s