reklama

Google Images z sortowaniem tematycznym

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Wyszukiwarka obrazków Google wzbogaciła się o nowy mechanizm tematycznego sortowania wyników - czytamy na oficjalnym blogu Google.

Nowa funkcja ma ułatwić życie osobom, które szukają czegoś konkretnego, lecz nie wiedzą, jak sformułować swoje zapytanie. Po wpisaniu ogólnego hasła wyszukiwarka wyświetli kilka propozycji zawężenia wyszukiwania wraz z wynikami dla konkretnych haseł. Zdaniem Google nowa funkcja może być także wykorzystana do szybkiego zorientowania się w wybranym temacie. Przykładowo wpisując hasło "dog" uzyskamy informację zwrotną w postaci rozpiski najpopularniejszych ras psów. Podobnie, gdy zapytamy wyszukiwarkę o kwiaty, uzyskamy listę i wizualizację wybranych odmian kwiatów. Nowa funkcja bazuje na zaawansowanym algorytmie badającym relacje między zdjęciami wzbogaconym o elementy zaczerpnięte z Google Image Swirl oraz Similar Images. Sortowanie tematyczne można włączyć w prosty sposób w panelu bocznym. Google przygotował film demonstracyjny, który prezentuje działanie opisanej funkcji.

Sortowanie tematyczne jest aktualnie dostępne w angielskiej wersji językowej Google. Można jednak oczekiwać, że z czasem opisana funkcja trafi do regionalnych wersji wyszukiwarki.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić