Google Jamboard: 55-calowa tablica multimedialna z rozdzielczością 4K

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Google właśnie powiększyło swoje portfolio sprzętowe. Zaprezentowano dziś Jamboard – tablicę multimedialną, kierowaną przede wszystkim do biur. Urządzenie posiada 55-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 4K, co stawia je w jednym z rzędzie z Surface Hubem.

Tablica wyposażona jest w gniazdo HDMI, USB-C, dwa gniazda USB 3.0, gniazdo ethernetowe oraz wyjście SPDIF. Google chwali się jednak, że do rozpoczęcia korzystania z Jamboard wystarczy podłączenie tablicy do prądu: oferuje bowiem połączenie z Wi-Fi w standardzie 802.11ac z dwukanałowym MIMO oraz moduł NFC.

W kolorowej, i wyglądającej dość dziecinnie, obudowie znalazła się płytka Jetson TX1 Nvidii, która odpowiadać będzie za przetwarzanie dotyku na ogromnym wyświetlaczu o dużej rozdzielczości. Drugim partnerem Google, który przyczynił się do rozwoju Jamboard było BenQ.

Najważniejszym zadaniem, jakiemu sprostać musi firmware, jest bezproblemowa obsługa wszystkich usług Google, na czele z biurowymi. Jamboard nie tylko pozwoli na obsługę pakietu biurowego Google, ale także rozpozna narysowane odręcznie obiekty i udoskonali je. Obsługiwany będzie oczywiście protokół Cast.

Użytkownicy Jamboard będą mogli także korzystać z aplikacji ułatwiającej obsługę urządzenia. Za zestaw składający się z tablicy, dwóch rysików i gumki trzeba będzie zapłacić 5 tysięcy dolarów, czyli ponad 18 tys. złotych. Google chce także 600 dolarów rocznie za wsparcie techniczne.

© dobreprogramy