Google Kalendarz

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google dała nam do dyspozycji kolejne ciekawe narzędzie działające w przeglądarce. Tym razem jest to internetowy kalendarz, o którym pisaliśmy miesiąc temu. Usługa otrzymała mało innowacyjną nazwę, Google Calendar, nieoficjalne źródła donosiły o nazwie CL2.

Nowa usługa, prócz standardowego zestawu funkcji dla tego typu programów ma jeszcze parę ciekawych rozwiązań. Pierwszą z nich jest ścisła integracja z kontem GMail, chociaż posiadanie go nie jest niezbędne do korzystania z usługi (wystarczy zwykłe konto Google). Kalendarz używa między innymi pocztowej książki adresowej.

Bardzo ciekawą funkcją jest możliwość współdzielenia swojego kalendarza z innymi użytkownikami. Możemy dokładnie określić, kto ma dostęp do poszczególnych wpisów, więc można mieć pewność, że nikt niepowołany nie będzie czytał naszych prywatnych zapisków. Do naszego kalendarza możemy dodawać publiczne wpisy z kalendarzy naszych znajomych. Dostępne są także gotowe kalendarze zawierające poszczególne narodowe (aktualnie brak polskich) i religijne święta.

Interfejs aplikacji jest bardzo wygodny i intuicyjny, dodawanym wpisom możemy dokładnie określić reguły powtarzania, przypominania i dodać komentarz, widziany przez innych. Możliwy jest także import wpisów w formatach iCal i CSV (MS Outlook). Niestety, na razie kalendarz działa poprawnie tylko z przeglądarkami IE i Firefox.

© dobreprogramy
s