reklama

Google Latitude - pokaż znajomym, gdzie jesteś

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Google uruchomiło nową usługę w ramach Google Maps, która umożliwia wysyłanie swojej aktualnej lokalizacji na serwer tak, by mogła być wyświetlona przez wybranych znajomych na ekranie komputera.

Google Latitude (w wersji polskiej: Współrzędne Google) instaluje się na urządzeniu przenośnym - z systemem Symbian S60, Windows Mobile 5 lub nowszym albo BlackBerry. Wkrótce planowane jest wprowadzenie obsługi także na iPhone i iPod, telefony z systemem Android, a nawet zwykłe komórki wspierające aplikacje Java.

By korzystać z Google Latitude nie trzeba posiadać odbiornika GPS - aplikacja pracuje również w oparciu o dane sieci bezprzewodowych lub nadajników GSM. Użytkownik wybiera, kiedy pozycja jest wysyłana, a kiedy nie. Możliwe jest nawet wysyłanie konkretnej, wcześniej ustalonej pozycji - bez względu na faktyczne miejsce pobytu. Wybrani znajomi mogą następnie otworzyć Google Maps i zobaczyć ikony (np. zdjęcia) osób bezpośrednio na mapie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama