Google Latitude teraz jako niezależna aplikacja webowa

Strona główna Aktualności

O autorze

Google Latitude, aplikacja umożliwiająca lokalizację znajomych na mapie, jest już dostępna pod własnym adresem. Dotychczas użytkownicy komputerów mogli z niej skorzystać jedynie w formie widżetu na iGoogle.

Google Latitude (w wersji polskiej Współrzędne Google) umożliwia wysyłanie swojej aktualnej lokalizacji na serwer tak, by mogła być wyświetlona przez wybranych znajomych na ekranie komputera. Dotychczas z Google Latitude można było korzystać w komputerach z poziomu spersonalizowanej strony iGoogle. Programiści firmy z Mountain View uruchomili jednak osobną stronę internetową, z której możemy uzyskać dostęp do usługi. Oprócz możliwości zdobycia informacji o lokalizacji znajomych Google Latitude pozwala na przeglądanie historii, a także dodawanie aplikacji. Przydadzą się one na przykład do zamieszczania informacji o swoich współrzędnych na blogu czy w Google Talk.

Przypomnijmy, że usługa Google Latitude została wprowadzona w lutym zeszłego roku. Dostępna jest także dla użytkowników telefonów komórkowych. Co ciekawe, aby z niej korzystać nie trzeba koniecznie posiadać odbiornika GPS. Informacje na temat położenia użytkownika mogą być przesyłane także w oparciu o dane sieci bezprzewodowych lub nadajników GSM. Użytkownik wybiera, kiedy pozycja jest wysyłana, a kiedy nie.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie