r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Maps 5.3 dla Androida z historią lokalizacji

Strona główna Aktualności

Jest już dostępna kolejna wersja aplikacji Google Maps dla systemu Android - oferuje ona szereg nowych funkcji związanych z historią lokalizacji i analizą zebranych danych.

Google Maps 5.3 dla Androida wyposażony został w funkcję zbierania informacji o położeniu użytkownika. Dane są gromadzone i poddawane analizie, dzięki czemu użytkownik może po jakimś czasie sprawdzić, ile czasu spędza w różnych miejscach. Nowa usługa wymaga połączenia Google Maps z Latitude. Google zapewnia, że dane o naszym położeniu są bezpieczne i nikt postronny nie może śledzić historii miejsc, które odwiedziliśmy. Poza "Location History" w najnowszym Google Maps dla Androida znajdziemy także "Check in at home". Jest to funkcja pozwalają na określenie, która z lokacji jest naszym domem. Jeżeli chcemy, możemy pozwolić naszym przyjaciołom bądź rodzinie na sprawdzenie, czy jesteśmy aktualnie w domu. Możemy także kontrolować ilość czasu jaki spędzamy w domowym zaciszu. Google rozbudował także mechanizm oceniania wybranych miejsc w ramach usługi Places - teraz oceniając kawiarnię lub restaurację możemy tworzyć własne etykiety dotyczące dowolnych kwestii, wcześniej ocena miejsc była ograniczona do z góry ustalonych kategorii.

Google Maps 5.3 jest dostępny dla właścicieli urządzeń z systemem Android w wersji 1.6 lub nowszej. Aplikację można pobrać bezpośrednio z Android Market.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.