Google Maps Navigation teraz także w Europie

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Google rozszerzył zasięg usługi Google Maps Navigation o 10 krajów europejskich i Kanadę.

Bezpłatna nawigacja Google zadebiutowała w październiku 2009 i początkowo ograniczała się tylko do terytorium USA. W kwietniu tego roku firma rozszerzyła jej zasięg o Wielką Brytanie, zaś dzięki ogłoszonej dziś aktualizacji będą mogli z niej korzystać także mieszkańcy Austrii, Belgii, Danii, Francji, Niemiec, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Szwajcarii. Google Maps Navigation działa w oparciu o połączenie z Internetem i pobiera wszystkie mapy oraz dane nawigacyjne bezpośrednio z Sieci. Nawigacja tuż po starcie zapisuje cały przebieg trasy do pamięci telefonu, dzięki czemu może działać nawet przy chwilowej utracie połączenia z mobilnym Internetem. Aplikacja prowadzi kierowcę do celu w oparciu o komendy głosowe i graficzne komunikaty wyświetlane na ekranie smartfona, potrafi także podawać dodatkowe informacje m.in. o natężeniu ruchu czy położeniu obiektów takich jak stacje benzynowe. Google Maps Navigation w wersji 4.2 działa na każdym urządzeniu pracującym pod kontrolą systemu Android 1.6 lub nowszego.

Google Maps Navigation 4.2 można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem Android Market.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję