r   e   k   l   a   m   a
reklama

Google Media Server na razie bez rozgłosu

Strona główna Aktualności

O autorze

Już ponad tydzień temu, jednak póki co bez fajerwerków, Google udostępnił Google Media Server - dodatek do Google Desktop pozwalający emitować wideo i muzykę oraz wyświetlać zdjęcia na telewizorach i innych urządzeniach wspierających standard UPnP, takich jak np. Sony PlayStation 3, Xbox 360 czy telewizory MediaSmart produkcji HP. Gadżet zapewnia między innymi dostęp do webowych albumów Picasa oraz klipów z YouTube, wykorzystuje również Google Desktop Search do identyfikowania oraz odtwarzania lokalnych plików na komputerze użytkownika.

Póki co dodatek znajduje się jeszcze w fazie rozwojowej i lektura różnego typu komentarzy użytkowników zdradza, że nie jest on pozbawiony wad i usterek. Wielu komentatorów zastanawia się także, jak Google Media Server wpisze się w ogólną strategię firmy, zarzuca także że Google póki co nie skomentował sprawy bardziej, jak tylko w formie strony z bardzo lakonicznym opisem dodatku w ramach witryny Google Gadgets, gdzie straszy się zbyt technicznymi hasłami.

Oddając jednak sprawiedliwość trzeba zauważyć, że mimo odważnej nazwy Google Media Server waży raptem 439 KB i powstał prawdopodobnie w ramach wolnego czasu jednego z inżynierów Google. Wywołał jednak spore, być może dużo większe niż spodziewał się tego autor, zainteresowanie - po części dlatego, że tego typu posunięcie sygnowane marką Google stawia kalifornijską firmę z Mountain View w bezpośredniej konkurencji z Microsoft oraz Apple, których rozwiązania z tego zakresu opierają się na nieco innej filozofii. Analitycy szacują jednak, że rynek sieciowych urządzeń domowych już niebawem stanie się dużo bardziej lukratywny, niż jeszcze rok lub dwa lata temu możnaby przypuszczać - jest więc o co walczyć. Możliwe zatem, że nawet jeśli dodatek faktycznie nie był wcale efektem realizacji przemyślanej strategii firmy, po zyskaniu takiego rozgłosu Google zdecyduje się zapewnić mu większe wsparcie i rozwinąć pomysł.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial