r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google, Microsoft i Yahoo! łączą siły w ramach projektu Schema.org

Strona główna Aktualności

Twórcy największych wyszukiwarek internetowych połączyli siły w projekcie, który ma ułatwić wyszukiwanie informacji w Internecie.

Google, Microsoft i Yahoo! ogłosili powstanie Schema.org, witryny przeznaczonej dla twórców stron internetowych i deweloperów, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak poprawić swoją obecność w Sieci. Chodzi tutaj konkretnie o znaczniki semantyczne, które ułatwiają wyszukiwarkom orientowanie się w treści witryn. Strona Schema.org oferuje kolekcję ponad 100 schematów i tagów HTML, które mogą być wykorzystane przez webmasterów i deweloperów do wzbogacenia informacji na temat swoich produktów. Ma to przynieść korzyść także zwykłym internautom. Dzięki lepszym informacjom na temat witryn, otrzymają oni dokładniejsze i bardziej dopasowane do ich wymagań wyniki wyszukiwań.

Znaczniki semantyczne, do których wykorzystywania zachęcają firmy, od dawna są już obecne w takich projektach jak SearchMonkey Yahoo! czy Google Rich Snippets. Firma z Mountain View udostępnia również narzędzie, za pomocą którego możemy przetestować poprawność wprowadzonych na swojej stronie rozwiązań. Warto zauważyć, że to jeden z rzadszych przypadków, kiedy konkurencji na rynku wyszukiwarek - Google, Microsoft i Yahoo! - tak zgodnie współpracują, mając na celu wprowadzenie wspólnych rozwiązań. Oby takich pomysłów było więcej.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.