Google Mobile App dla Windows Mobile

Strona główna Aktualności

O autorze

Google wydało pakiet aplikacji dla smartfonów wyposażonych w system Windows Mobile - czyli zgodnie z nomenklaturą przyjętą niedawno przez Microsoft, dla Windows Phones.

Pakiet Google Mobile App zawiera wyszukiwarkę Google Search, mapy Google Maps, pocztę Gmail, aplikację do zarządzania zdjęciami Picasa Web Albums oraz nowe narzędzie do synchronizacji danych Google Sync (o którym pisaliśmy jakiś czas temu). Firma zachęca do instalacji pakietu podając, że wyszukiwanie z poziomu Google Mobile App jest o połowę szybsze niż tradycyjnie wchodząc przez przeglądarkę na stronę wyszukiwarki. Wszystko dlatego, że aplikacje Google osiągalne są bezpośrednio na ekranie Today, można je też podmapować do przycisków urządzenia czy menu Start.

Działanie nowego pakietu można zobaczyć w serwisie YouTube, gdzie opublikowano film ilustrujący wyszukiwanie z poziomu aplikacji Google Search na Windows Mobile. Pakiet dostępny jest też na inne telefony. Niestety aktualnie polska wersja językowa nie została jeszcze zaktualizowana - trzeba korzystać z wersji angielskiej.

© dobreprogramy