reklama

Google Music Store połączony z Android Marketem i z Google+?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Już wiemy, że na pewno Google otworzy sklep z muzyką. Są jednak ciekawe plotki na jego temat, które sugerują, że będzie to dość wyjątkowa platforma.

Po pierwsze, niemiecki blog News on Droid poinformował, że kiedy użytkownik chce uzyskać dostęp do swojej kolekcji muzyki na platformie Google Music z poziomu telefonu, wita go nowa strona startowa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież zmiany stron startowych usług zdarzają się w Sieci, ale ta niesie ciekawą informację. Strona oferuje możliwość pogłębienia swojej wiedzy o chmurze przechowującej muzykę i kupowania milionów piosenek w… Android Market. Odnośnik zabierze użytkownika na stronę market.android.com/music, która jeszcze nie działa, ale daje do myślenia. Wygląda na to, że muzykę będzie można kupić bezpośrednio z telefonu za pośrednictwem Android Market, czyli bez potrzeby instalacji dodatkowych aplikacji. Oby słuchanie również było tak proste.

W ramach wywiadu, którego udzielił Andy Rubin podczas konferencji AsiaD, szef Działu odpowiedzialnego za Androida zapowiedział rychłą premierę konkurenta iTunes, ale z małym dodatkiem. Ptaszki ćwierkają, że będzie to integracja Google Music Store z Google+, co umożliwi informowanie znajomych o zakupach i przesyłanie im rekomendacji. Serwis TheNextWeb spekuluje, że osoba, która otrzyma rekomendację, będzie mogła przesłuchać polecone piosenki i zdecydować, czy je kupi.

Trzeba przyznać, że Google ma tutaj sporą przewagę nad konkurencją, jako właściciel sklepu muzycznego, systemu dla urządzeń mobilnych i platformy społecznościowej, nie mającej może tyle użytkowników co Facebook, ale jednak popularnej. Daje to firmie z Mountain View spore pole do popisu. Oby tylko wytwórnie dostrzegły ten potencjał i nie blokowały rozwoju sklepu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama