r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google News & Weather 2.03.1045

Strona główna iOS Wiadomości Aktualności

Google News & Weather to aplikacja dobrze znana posiadaczom Androida. Jest domyślnie instalowana wraz z systemem, pomimo to przez bardzo długi czas była zapomniana przez Googla. W końcu doczekała się nowej odsłony, a wraz z nią edycji na systemy iOS.

Jak sama nazwa wskazuje aplikacja skupia się na wiadomościach i pogodzie. Zakres źródeł jest naprawdę spory, do tego podzielony na kilka kategorii, które możemy dowolnie modyfikować. Niestety w naszym kraju wiadomości są podawana jedynie w formie zajawki i linku do strony. Gdy chcemy przeczytać konkretny artykuł aplikacja wczyta stronę www, czasem nie przystosowaną do urządzeń mobilnych, zaśmiecoąa reklamami, bądź też z blokadami co do ilości dostępu. Brakuje znanego z konkurencyjnych rozwiązań trybu czytnika.

Nie zabrakło także pogody. Domyślnie podawana jest na podstawie naszej lokalizacji. Znajdziemy tam tylko podstawowe informacje dla kilku najbliższych dni. Graficznie zbliżona jest do pogody z Google Now. Google News & Weather dostępny jest za darmo. Aplikacja dobrze spełnia swoje zadanie choć zarówno w kategorii prasówek jak i pogody znajdziemy wiele lepszych rozwiązań.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Więcej informacji lokalnych w serwisie Wiadomości i Pogoda Google

3
10.05.2016  •  Łukasz Maślanka

Google chce promować teksty przygotowane przez mniejsze, działające często w skali miasta lub regionu redakcje, a także blogi. W googleowej usłudze Wiadomości i Pogoda oraz w jej aplikacjach mobilnych pojawią się wyróżnione linki do materiałów przygotowanych przez lokalnych dziennikarzy. Na czym będą polegać nowości w usłudze Wiadomości i Pogoda Google? W sekcji z informacjami krajowymi przy wybranej informacji pojawią się teksty na dany temat ze źródeł lokalnych. Będą one wyróżniane przez adnotację „Źródło lokalne” (w wersji anglojęzycznej „Local Source”) przed jej tytułem. Google chce w…

Pierwsza aplikacja Google na Apple Watcha zaskakuje i... nie zachwyca

20
14.05.2015  •  Maciej Olanicki

Kilka tygodni po rozpoczęciu sprzedaży Apple Watcha, Google zaprezentowało swoją pierwszą aplikację na to urządzenie. Tych, którzy spodziewali się, że wkrótce dzięki smartzegarkowi na swoim nadgarstku, zyskają dostęp do skrzynki Gmaila czy porozmawiają przez Hangouts, czeka jednak rozczarowanie. Gmail czy Hangouts to tylko pojedyncze przykłady z długiej listy usług, które ucieszyłyby posiadaczy smartzegarka Apple. Równie duży entuzjazm wzbudziłaby pewnie aplikacja umożliwiająca korzystanie z Map czy Dysku Google. Tym bardziej zaskakujący jest fakt, że wybór padł na mało popularną Google News…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.