Google PhotoScan 1.5: lepsze kadrowanie i automatyczny zapis w chmurze

Strona główna Aktualności

O autorze

PhotoScan – aplikacja świetnie „skanująca” zdjęcia z użyciem aparatu w smartfonie – została wydana w wersji 1.5. Niektórzy użytkownicy Androida mają już do niej dostęp. PhotoScan po aktualizacji lepiej radzi sobie z przycinaniem zdjęć i może automatycznie zapisywać je w Google Photos.

PhotoScan działa nietypowo, gdyż składa „skan” zdjęcia z kilku ujęć. Użytkownik musi sfotografować całe zdjęcie, które chce zachować w postaci cyfrowej, ale ponadto dostarcza aplikacji też ujęcia rogów. Pozwala to uniknąć odbić i zapewnić ostrość obrazu także na brzegach. Następnie użytkownik może wykadrować zdjęcie ręcznie.

W starszych wersjach aplikacji PhotoScan tymczasowe „skany” były zapisywane w tymczasowej galerii aplikacji, zanim trafiły do ogólnego zbioru na smartfonie. Zapisywanie ich i tworzenie kopii zapasowych wymagało od użytkownika dodatkowych kroków, podobnie usuwanie nieudanych „skanów”.

Po aktualizacji do wersji 1.5 proces ten będzie wygodniejszy – będzie można posprzątać swoją kolekcję w aplikacji Zdjęcia Google lub w przeglądarce. Zeskanowane zdjęcia od razu trafią też do chmury. PhotoScan nadal ma swoją wewnętrzną galerię, gdzie można przeglądać skanowane zdjęcia.

Wersja 1.5 aplikacji poprawia też przycinanie zdjęć. Poza przesuwaniem rogów prostokąta użytkownik może teraz przesuwać także krawędzie, co w wielu przypadkach będzie wygodniejsze. Ponadto podczas przesuwania rogów widać powiększenie, które ułatwia dopasowanie ich do odpowiedniego miejsca na zdjęciu.

Aktualizacja dla Androida jest stopniowo wprowadzana do Google Play w różnych krajach. Użytkownicy iOS-a dostaną ją z opóźnieniem.

© dobreprogramy