r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Pixel nie dla Polaków. Czy ktoś z tego powodu będzie płakał?

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Google Pixel nie jest dla Polaków, więc przestańcie się ekscytować nowymi smartfonami Google’a (jeśli się ekscytowaliście). Flagowe, kosztowne smartfony, które miałyby być wzorcowymi telefonami z Androidem, bezpośrednimi rywalami iPhone’a, nie pojawią się oficjalnie na naszym rynku.

Polski oddział Google’a przekazując taką informację o następcach Nexusów serwisowi Telix.pl, nie przedstawił powodów takiego stanu rzeczy, można jednak podejrzewać, że chodzi o brak polonizacji interfejsu google’owych aplikacji przygotowanych specjalnie dla Pixela. Zapewne pierwsze serie modeli Pixel i Pixel XL otrzymają jedynie najpopularniejsze języki europejskie i azjatyckie, z którymi dziś dobrze działa nowy inteligentny Asystent Google.

W sytuacji, gdy nawet chińskie Xiaomi jest w stanie przygotować spolonizowaną wersję swojej nakładki (a właściwie więcej, niż tylko nakładki) MIUI 8, zachowanie Google’a pokazuje tylko, że z perspektywy Kalifornii nie jesteśmy ważnym rynkiem. Może jednak na decyzję wpłynęła też kwestia potencjału rynkowego.

r   e   k   l   a   m   a

Pixel jest po prostu bardzo drogi, jak na wyprodukowany przez HTC telefon z Androidem. Podstawowy model Pixela kosztować ma w USA 649 dolarów, w zamian oferując ekran o przekątnej 5 cali w rozdzielczości FullHD, Snapdragona 820, 4 GB RAM, 32 GB pamięci masowej oraz kamery 12 MP f/1.8 i 8 MP f/2.0, w trzech mało spektakularnych wersjach kolorystycznych.

I ten Pixel, kosztujący tyle co nowy iPhone 7, ma rywalizować ze sprzętem Apple’a, napędzanym procesorem A10 Fusion, który w wielu obciążeniach roboczych okazuje się być szybszym niż procesory laptopowe? Powodzenia, Google, tak się kończy zależność od innych: to inni dyktują, co jest wąskim gardłem twojego procesu innowacyjnego.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.