r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Play pokazuje rozmiar aplikacji i lepiej kompresuje aktualizacje. Mała rzecz, a cieszy

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Sklep z aplikacjami dla Androida w końcu pokazuje, ile danych trzeba pobrać przy instalacji aplikacji oraz dokładny rozmiar aktualizacji do pobrania. Wcześniej pokazywany był rozmiar pliku APK, co nie zawsze było tożsame z pobieraniem.

Informacje są widoczne w aplikacji, niestety nie znajdziemy ich na stronie sklepu. Nie zmienia to faktu, że korzystając z łącza z limitem albo w roamingu można ponownie przemyśleć wybór aplikacji i aktualizacji do pobrania.

Poza nowym polem w interfejsie sklepu Google wprowadził także nieco lepsze algorytmy kompresji i dystrybucji aktualizacji. Instalacja większych gier (2 GB) będzie wymagała pobrania około 12% mniej danych. Większość aktualizacji aplikacji (według Google'a 98%) wymaga pobrania tylko niedużych „łatek”, które dzięki nowemu systemowi będą mniejsze o około połowę niż poprzednio. Zaimplementowany został Bsdiff (binary diff), zapisujący różnicę (deltę) między starą i nową wersją aplikacji. Pobierane są tylko te części aplikacji, które się różnią.

r   e   k   l   a   m   a

Google apeluje do deweloperów, by usuwali zbędny kod i zasoby ze swoich aplikacji, a także by nie kompresowali niektórych bibliotek, by Bsdiff mógł działać efektywnie i by użytkownicy mogli pobierać mniej danych.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.