r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Google Publisher Plugin – gigant wreszcie dostrzegł Wordpressa

Strona główna AktualnościINTERNET

Choć platforma do tworzenia blogów jaką oferuje Google, czyli Blogspot, cieszy się sporą popularnością, tak trzeba bez dwóch zdań zgodzić się z tym, że największym graczem na tym rynku jest Wordpress. Zarówno w usłudze na serwerach firmy, nie mówiąc już o systemie postawionym na własnym serwerze oferuje on znacznie większe możliwości. Wystarczy zresztą wspomnieć, że Wordpress to już w zasadzie nie tylko blog, ale CMS jaki może posłużyć do budowy witryny niemalże każdego rodzaju, tak dzięki ogromnej ilości dodatków jak i samej elastyczności silnika. Nareszcie ten twór został zauważony przez samo Google, które postanowiło nieco ulżyć osobom korzystającym z jego narzędzi.

Dodatek Google Publisher Plugin jaki pojawił się w bazie pluginów dla Worpdressa ma dosyć proste zadanie. Pozwala on na szybsze powiązanie witryny z dwoma usługami od Google. Pierwsza z nich to dobrze znane AdSense, czyli system reklamowy na którym opiera się potęga firmy. Dzięki niej łatwiejsza staje się instalacja reklam, a także dobór odpowiedniego narzędzia. Druga usługa to narzędzia dla webmasterów, czyli badanie stanu witryny, informowanie o błędach na niej, wybór odpowiednich adresów i wiele więcej. Aż tyle, czy może jednak tylko tyle, skoro nie ma modułu chociażby dla bardzo popularnych statystyk Google Analytics? Trudno powiedzieć, dobrze, że Google w końcu wykonało jakiś ruch w tej kwestii i miejmy nadzieję, w miarę czasu dodatek zostanie rozbudowany. Aktualnie znajduje się on w fazie beta. Po instalacji konieczne jest zalogowanie do konta Google i przekazanie uprawnień dostępu dla dodatku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.