Google SketchUp 6

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj ukazała się szósta wersja aplikacji Google SketchUp będącej dziełem firmy @Last Software przejętej w ubiegłym roku przez Google.

Google SketchUp umożliwia tworzenie w bardzo prosty sposób trójwymiarowych modeli (domy, statki kosmiczne, rzeźby itp.), a następnie umieszczanie ich w aplikacji Google Earth. Możliwy jest również eksport przygotowanych projektów do kilku formatów w tym JPG, TIF, BMP, PNG. Gotowe projekty można udostępnić innym użytkownikom za pomocą 3D Warehouse.

Wersja darmowa jest przeznaczona przede wszystkim do nauki i zabawy, a jej licencja wyklucza możliwość użytku komercyjnego. Dla profesjonalistów przygotowana jest płatna wersja SketchUp Pro 6. Daje ona możliwość eksportu do większej liczby formatów i z większą rozdzielczością. Dostępne są też narzędzia do modelowania rzeźby terenu i tworzenia animacji. Licencja na wersję profesjonalną daje też dostęp do forum i pomocy technicznej, umożliwia też komercyjne wykorzystanie tworzonych projektów.

Na stronie producenta udostępniono ciekawy zbiór poradników wideo pokazujących krok po kroku w jaki sposób posługiwać się aplikacją. Szczegółowe informacje dotyczące Google SketchUp 6 dostępne są na stronie projektu i tam właśnie odsyłamy wszystkich zainteresowanych.

Najnowszą wersję programu Google SketchUp 6 pobrać można z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Modelowanie 3D

© dobreprogramy
s