Google Sky Map z możliwością podróży w czasie

Strona główna Aktualności

O autorze

Google udostępnił nową wersję Sky Map - mobilnej aplikacji pozwalającej na korzystanie z map nieba prezentujących układ gwiazd i tworzonych przez nich konstelacji.

Najnowsza odsłona Sky Map powinna przypaść do gustu wszystkim astronomom-amatorom. Aplikacja pozwala bowiem na wyświetlanie układu gwiazd z dowolnego miejsca i dowolnego okresu czasu z przeszłości lub przyszłości. Pozwala to między innymi na zaplanowanie obserwacji astronomicznych i ułatwia lokalizację ciał niebieskich. Sky Map wyposażony jest także w wyszukiwarkę, dzięki której z łatwością znajdziemy Marsa, Jowisza i każdy inny obiekt widoczny na nocnym niebie. Większość ciał niebieskich zgromadzonych w Sky Map jest wyświetlana w formie schematycznych puntów - najważniejsze obiekty, takie jak planety układu słonecznego, są przedstawione w formie graficznej.

Google Sky Map można pobrać bezpośrednio z Android Market. Aplikacja jest dostępna dla wszystkich urządzeń z systemem Android 1.6 lub nowszym. Warto pamiętać, że mapy nieba Google są dostępne także w Sieci - można je przeglądać w serwisie Sky, który oferuje kilka interesujących funkcji, takich jak obraz w podczerwieni czy obraz mikrofalowy.

© dobreprogramy